MEMBRII COMITETULUI DIRECTOR

MANAGER – Ec. Ludovica Rusu
DIRECTOR MEDICAL – Dr. Norbert Dacian Stenczel
DIRECTOR FINANCIAR CONTABIL INTERIMAR – Ec. Mihaela Ienei

Ec. Ludovica RUSU

Manager
ec-ludovica-rusu

Dr. Norbert Dacian STENCZEL

Director medical
Dr. Stenczel Norbert

Ec. Mihaela IENEI

Director financiar contabil interimar
Ienei Mihaela

FOŞTI MANAGERI
AI SPITALULUI DE BOLI INFECŢIOASE ŞI PSIHIATRIE BAIA MARE

Manager 2001-2017

Dr. Viorica CHERECHES

dr-viorica-chereches
Manager interimar 14.02.2017-13.08.2017

Jr. Mircea CIOCAN

Manager interimar 14.08.2017-19.12.2018

Dr. Sorina BÎRLE

01

CONSILIUL DE ADMINISTRATIE

PREȘEDINTE: Prof. Gheorghe Bîrlea - reprezentant Consiliul Judeţean Maramureş (membru)
Ec. Maria FODO - reprezentant DSP Maramureş (membru)
Dr. Ramona REDNIC - reprezentant DSP Maramureş (membru)
Av. Olivia Cherhaţ - reprezentant Consiliul Judeţean Maramureş (membru)
Ec. Adriana PETRUŢ - reprezentant Președinte Consiliu Judeţean Maramureş (membru)
Dr. Valentin POP - reprezentant CMR (membru)
As. Voicu ZOICAŞ - reprezentant OAMGMAMR (membru)

CONSILIUL MEDICAL

Dr. Doina HARLIŞCA - medic şef secţie Boli Infecţioase
Dr. Iuliu CORDEA - medic şef secţie Psihiatrie
Dr. Bogdan MORARU - medic şef Centru Sănătate Mintală
Fr. Elena HOSU - farmacist şef - Farmacie
Dr. Mihaela SABOU - medic şef Laborator Analize Medicale

ALT PERSONAL CU FUNCŢII DE CONDUCERE

Ing. Roland STRETEA - şef Serviciu Administrativ
Ec. Maria VEZENTAN - şef Birou RUNOS
Ing. Cristian CHIRCEA - şef Birou Achizitii
Ec. Ciprian NEMEŞ - şef Birou Mentenanţă